2017 m. sausio 5 d., ketvirtadienis

Naujųjų belaukiant - Melkos vienuolynas ( Austrija)

Išsimiegoję, anksti (7.15 val) papusryčiavę (švediškas stalas) sėdome į autobusą ir pirmyn į Melką.
Kelionė tęsėsi romantiškuoju keliu palei Dunojų, besigrožint upės pakrantėje išsidėsčiusiomis mažomis vyndarių gyvenvietėmis. Vaizdai nuostabūs, tik spėk dairytis. Ne viską pavyko įamžinti, kiek pavyko važiuojant pykštelt pro autobuso langą, tiek tų ir atsiminimų. (Foto darytos telefonu).
Taip besigrožėdami vaizdais pasiekėme Melką, tai kultūrinis ir dvasinis Žemutinės Austrijos centras. Aplankėme didingą benediktinų vienuolyną. Tai vienas didžiausių barokinių vienuolynų Europoje, garsus savo biblioteka, kurioje saugoma daugiau nei  130000 vertingų leidinių. Biblioteka atrodo įspūdingai (fotografuoti griežtai ten draudžiama, nors mačiau slapta tai darančių. Aš sąžininga šiuo klausimu :D). Taigi, sustojome aikštelėje iš kurios matosi ant kalno esantis vienuolynas.


 Iki vienuolyno kelias veda siauromis miestelio gatvelėmis, taip pat teko įveikti nemažai laiptelių.

Paštas
Priėjus venuolyną, už užrakintų vartų matosi didelis vienuolyno sodas. Kadangi mes ten vykome žiemą, nors sniegelio nė su žiburiu nerasi, tad sodo grožybių pamatyti neteko, galima buvo tik įsivaizduoti kaip ten vasarą būna gražu.Sodo kampelis

Įėjimas į vienuolyną


Vienuolyno kiemas. Kairėje įsikūrusi administracija, dešinėje dar veikiantis vienuolynas, žiūrint tiesiai - muziejaus dalis :)
Vaizdai iš vienuolyno balkono


Įėjimas į biblioteką

Įėjus į vienuolyną mus pasitiko gidė ( ekskursijos kaina su gide 14 eur).
Iš visos ekskursijos po vienuolyną, didžiausią įspūdį man paliko garsioji biblioteka bei bažnyčia.
Biblioteka. Tai dviejų aukštų biblioteka. Bet nereikia ir antro aukšto, lentynos tokio aukščio, kad norint pasiekti viršutinėse lentynose esančias knygas yra tam skirtos kopėčios. Skaitymui (šviesai gauti) atsidaro slaptos durys, kurios atrodo kaip eilinės knygų lentynos. Antrame aukšte skaitymui skirtose vietose yra langai.
Bažnyčia. Visa bažnyčia  tviska aukso spalva, nors tikro aukso sakė ten yra vos  5kg. Bažnyčia tiesiog žėri prabanga. Mums įėjus grojo vargonais. Tiek vaizdas, tiek garsas sukūrė įspūdingą atmosferą.  Po apsilankymo vienuolyne, turėjom šiek tiek laisvo laiko pavaikštinėti po Melkos miestelį. Šiltas, jaukus miestelis.Vienuolynas iš miestelio pusės

Namas ant uolos...

Toliau laukia kelias į Vieną. Lekiame ... ->

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą